Chat with us, powered by LiveChat

Nasz blog

Mieszkanie pod Warszawą na przykładzie Józefosławia i Kobyłki?

O plusach i minusach mieszkania pod miastem Eksperci ds. Sprzedaży Nieruchomości Conse Group.

Mieszkanie pod Warszawą na przykładzie Józefosławia i Kobyłki? O plusach i minusach mieszkania pod miastem Eksperci ds. Sprzedaży Nieruchomości Conse Group.

Za miesiąc będziemy świętować 10 – lecie firmy. 10 lat w branży pozwala nam na wnioski z obserwacji. Około 2/3 naszych transakcji w 2021 to sprzedaż domów, segmentów czy mieszkań bezczynszowych w okolicach Warszawy. Na przełomie ostatnich 10 lat ilość osób, którze szukają nieruchomości pod Warszawą znacząco wzrosła. Powody widzimy przede wszystkim dwa:

1) Ceny nieruchomości w Warszawie są bardzo wysokie. Pomimo wzrostu cen także na rynku podwarszawskim nadal w cenie 2 pokoi w okolicach centrum miasta kupimy segment lub nawet mały dom pod Warszawą.

2) Mozliwość pracy zdalnej jaką przyniosła pandemia, która weliminowała zmartwienie o długość dojazdów z domu do pracy i odwrotnie.

Wsród naszych pracowników mamy osoby mieszkające w Warszawie jak i takie, które wybrały miejscowości podwarszawskie na miejsce do życia. Skupimy się dzisiaj na wrażeniach tych drugich.

 

Olimpia wraz z rodzina kilka lat temu zakupiła segment w Józefosławiu. Pracuje ona z Klientami w rejonie między Warszawą a Piasecznem, po okolice Konstancina Jeziornej. Jej doświadczenia mieszkaniowe, którymi dzieli się z Klientami często ułatwiają im podjęcie decyzji o zakupie. Elastyczny czas pracy i możliwość wyboru wersji home office eliminuje całkowicie problem zakorkowanych dróg w godzinch szczytu do i z Warszawy. Trzeba jednak pamiętać, że czas dojazdu  do i z Józefoławia w godzinach szczytu sięga nawet 60 min.

Dla niezmotoryzowanych Józefosław ma autobusy: linia 739 do metra wilanowska  czas przejazdu  ok. 1 godzina i  autobus linii L39 (Piaseczno- Jeziorki) jedzie do ul. Puławskiej i tam się można przesiąść w kolejne. Tutaj jest pierwsze ostrzeżenie dla rodziców starszych dzieci. Ich samodzielność w dojazdach do Warszawy będzie bardzo ograniczona. Fani jazdy na rowerze w 15 min znajdą się na warszawskich Kabatach jadąc przez Las Kabacki.

 

Jeżeli chodzi o infrastrukturę życia społecznego Józefosław ma dużo do zaoferowania.  Mamy sklepy t.j. Biedronka, Lidl, Auchan, pewnie 4 Żabki plus kilka mniejszych prywatnych. Mamy 2-3 piekarnie, no i małe centrum handlowe (z butikami, apteką, pralnią, sala zabaw dla dzieci), basen, siłownię, przychodnie- mówi Olimpia Kazberuk. Jest kilka kawiarni, restauracji. Strefa beauty tez jest bardzo rozwinięta :fryzjerki, kosmetyczki- jest w czym wybierać. Poza tym w bliskiej odległości jest Fashion House, Decathlon, Auchan, Leroy w Piasecznie. Znajdziemy bibliotekę i 2-3 apteki na miejscu.

Mamy szkołę podstawową państwową przy ul. Kameralnej i są plany budowy dodatkowej szkoły  w Julianowie, poza tym są szkoły podstawowe prywatne. Przedszkola 3-4 państwowe w Józefosławiu i sporo prywatnych. Żłobek jeden państwowy i sporo prywatnych- chwali Józefosław Olimpia.

Mamy park, rzut beretem do Lasu Kabackiego , sporo dróg rowerowych. Ale już do kina, teatru jadę z dziećmi do Warszawy, no i do zoo- żartuje Olimpia.  Nie ma problemu z zamówieniem zakupów czy diety z dostawą do domu.

 

 

Olimpia chwali sobie mieszkanie w Józefosławiu. Według niej dodatkową zaletą jest to, że administracyjnie to wieś  (podatki i opłaty niższe), a luksus życia mało miasteczkowy. Wszystko co niezbędne jest na miejscu (a w razie czego do Warszawy blisko). Na komunikację z Warszawą narzekają tylko ci mieszkańcy którzy wcześniej mieszkali w Warszawie blisko metra😊 – mówi Olimpia.

Józefosław i jego okolice mają bogatą ofertę dla poszukujących nieruchomości. 

 

Mieszkanie bezczynszowe 3 pok. 74m2 można kupić w cenie  ok 625 000zł, segmenty od 980 000zł powierzchnia ok.150m2, domy i domy w zabudowie bliźniaczej już znacznie droższe ale tutaj jest dużo do zaproponowania w okolicach Piaseczna, Chylic czy Konstancina.

 

Jako drugi proponujemy inny kierunek- Kobyłka. Tutaj mieszka nasza druga Specjalistka ds. Sprzedaży Nieruchomomści – Renata Gajewska. Kobyłka jak wszystkie miejscowości leżące po drodze pociągu do Warszawy zyskała na atrakcyjności. Dojazd do centrum Warszawy autem w godzinach szczytu trwa ok 45 min, bez korków 30 min. Pociągiem KM do 2 lini metra (Dworzec Wileński) jedzie się 15 min, a pociągi są co 10-15 minut!. Dojazd taksówką to koszt ok 100 zł, UBER/BOLT ok 50 zł.

Mamy na miejscu wszystko co potrzebne do życia- mówi Renata- duże sklepy: Lidl, Biedronki, Rossman, Tedi, Kik, Neonet, Delikatesy, duże targowisko ze świeżymi warzywami, duże zaplecze restauracyjne, 3 szkoły państwowe, kilka prywatnych w tym szkoła Montessori, duży wybór przedszkoli i żłobków, wszystko można załatwić na miejscu bez potrzeby kominukacji z Warszawą. W Kobyłce jest duży wybór firm cateringowych które dowożą diety pudełkowe; duże zaplecze salonów piękności. W pobliskim Wołominie dodatkowo Centrum Handlowe z kinem Helios, Leroy Merlin, H&M itp. – wylicza Renata. Mamy wokół dużo lasów, zieleni, ścieżek rowerowych.  Wolniej tutaj płynie czas a do Warszawy jest bardzo blisko- chwali Renata.

 

Ceny nieruchomości tak jak wszędzie bardzo wzrosły ale ciągle Kobyłka ma dużo do zaproponowania mam piękne segmenty 130m2 z ogrodem  za 730 tyś lub mniejsze 95 m2 za 580 tyś już gotowe, generalnie ceny segmentów od 580 tyś, bliźniaki od 800 tyś, rodzinne duże mieszkania – 160m2 za 680 tyś.

 

W naszej firmie stawiamy na to, aby osoby pracujące z Klientem w danej lokalizacji bardzo dobrze ją znały, najlepiej tam mieszkały. Należy pamiętać także, że sprzedaż domów czy segmentów wymaga olbrzymiej dodatkowej wiedzy technicznej dotyczącej użytych materiałów czy technologii budowy. Stawiamy nacisk na rzetelność przekazywanych Klientom informacji.

Wszystkim zainteresowanym zakupem nieruchomości w lokalizacji Ząbki- Marki – Kobyłka polecamy więc kontakt z Renatą Gajewską tel. 575 804 808, a w lokalizacji Józefosław- Piaseczno- Konstancin kontakt z Olimpią Kazberuk tel. 530 555 373. Traficie Państwo w najlepsze na rynku ręce!:)